Spotkanie pod Kadzią 2011

Kolejne XXV Spotkanie pod Kadzią odbyło się 27 maja 2011r. o godz 16.00 w Klubie Politechnik. Stowarzyszenie wraz z Wydziałem Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej organizowało tą znaną i lubianą od lat imprezę, integrująca pracowników Uczelni i ludzi z przemysłu. Bierze w niej udział ok. 400 osób. Jest to stała forma poszanowania tradycji PCz, którą może poszczycić się niewiele uczelni w Polsce.

Biesiada hutnicza została zorganizowana w maju z okazji święta hutniczego Z tej okazji odbyło się wiele uroczystości, przybyło wielu gości z kraju i za granicy (Sankt Petersburg, Donieck, Barnaul, Dniepropietrowsk, Kazachstan). Podczas mowy tronowej Prezesa przypomniano historię Wydziału, Honorowym gościem był Doctor Honoris Causa Politechniki Częstochowskiej Andriej Ivanicz Rudskoj z Górniczego Instytutu w Petersburgu (Gornyj Institut w Santpetersburgie).

W Prezydium Kadzi zasiedli:

  1. prof. Henryk Dyja - Dziekan Wydziału Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej
  2. prof. Ryszard Budzik, Prezes Spotkania pod Kadzią
  3. prof. Andriej Ivanicz Rudskoj – Doctor Honoris Causa Politechniki Częstochowskiej
  4. prof. Leopold Jeziorski - honorowy członek Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej
  5. Leszek Pustuł - wiceprezes Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej i wiceprezes Klubu Integracyjno -Promocyjnego
  6. prof. Jerzy Siwka – Lis Major – Inicjator „Spotkań pod Kadzią”
  7. Andrzej Cyprys – sponsor, dyrektor zarządzający ASCO Sp.z.o.o
  8. Janusz Koclega – sponsor, prezes BODEKO HOTELE
  9. Zygmunt Wachowicz - sponsor, prezes firmy „WACHOWICZ”
  10. Janusz Zatoń – sponsor, prezes firmy „Wulkan”

Wybrano kantora prof. Jana W. Pilarczyka i dwóch Kontrapunktów Tadeusza Frączka i Pawła Wieczorka.

Tradycyjny skok przez skórę poprowadził Lis Major prof. Jerzy Siwka, a fuksami reprezentującymi specjalności na Wydziale byli studenci i Kumotrzy wprowadzający ( opiekujący się ) do zawodu hutniczego.

Po części oficjalnej zaczęła się zabawa przy piwie i śpiewach oraz konkursach z nagrodami. Wszyscy członkowie Prezydium otrzymali tradycyjne dyplomy „Honoris Cuflus”. Po połączeniu się z „Babskim Combrem” zabawa trwała późnej nocy.