W tegorocznym Spotkaniu pod Kadzią wzięło udział wielu gości z kraju i zagranicy. Obecny był JM Rektor PCz prof. January Bień oraz prezydent miasta Częstochowy Tadeusz Wrona. Dziekan Wydziału Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej prof. Henryk Dyja na Prezesa Kadzi powołał prof. Ryszarda Budzika.
Do Prezydium zostali powołani:
- Dziekan Henryk Dyja
- V-ce Prezes Stowarzyszenia Wychowanków - mgr Leszek Pustuł
- Kanclerz - V-ce Przewodniczący Rady Miasta - Wiesław Wiatrak
- Starosta powiatu Częstochowskiego - Mieczysław Chudzik
- Prezes Rady Nadzorczej Huty Stali Częstochowa - Litwinow Konstanty
- Dyrektor operacyjny CMC Zawiercie - Ned Leyendecker
- Prezes Firmy "Bodeko" - Janusz Koclęga
- Prezes Firmy "Euroted" - Tadeusz Kaczmarzyk
- Prezes Firmy "Francars Ford" - Franciszek Pietraszko
- Prezes Browaru "Tychy" - Andrzej Janas
- Prezes Firmy "Dawpol" - Krzysztof Szyda
- Dziekan Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej - Zbigniew Malinowski
- Dyrektor "Arcelora" Flat Carbor Steel - Hansjorg Hartman
- Dziekan Wydziału Metali Nieżelaznych - prof. Krzysztof Fitner
- Dziekan Wydziału Metalurgii - prof. Leszek Blacha
- doc. Valerij Kamkin - Dniepropietrowsk
- prof. Zinowiev Aleksander Wasilewicz - MISiS
- prof. Ludovit Dobrovsky - Wyższa Szkoła Bańska
- Dyrektor dr Nikołaj Nikonov - Ałtajski Państwowy Uniwersytet Techniczny Rosja
Ceremonię skoku przez skórę przeprowadził Lis Major prof. Borkowski. Kontrapunktem Ławy Starszych został prof. Sławomir Soiński, a Ławy Młodszych dr Tadeusz Frączek. Wspólne śpiewy intonował Kantor Ławy Starszych prof. Jan Pilarczyk a do tańca przygrywał zespół z Częstochowy pod kierunkiem Adama Swołka. Wręczenia dyplomu HONORIS CUFLUS, którym w tym roku został uroczyście uhonorowany Ned Leyendencker, dokonał prof. Konstanty Litwinow.
Spotkanie składało się z części oficjalnej- ceremoniału, podczas której Wchodzi Dziekan na salę i wita zebranych, powołuje Prezesa Kadzi, Prezes wprowadził wybranych członków prezydium po wyczytaniu 10 nazwisk a następnie przedstawił członków Prezydium, oraz części drugiej - Biesiadnej W części oficjalnej, po powitaniu, odbyła się Mowa Tronowa Prezesa, w której przypomniał on historię Kadzi na Politechnice Częstochowskiej. Po czym nastąpił podział biesiadujących na Ławę starszych strzech (po 40) i Ławę młodszych strzech (do 40) oraz wybranie ich przedstawicieli, tzw. Kontrapunktów.
W tym samym czasie wybrani zostali Kantorzy Ław, którzy mieli za zadanie intonować tradycyjne zaśpiewy. Wreszcie nastąpiła ceremonia skoku przez skórę. Skok przez skórę jest pięknym starym obyczajem górniczo-hutniczym, kultywującym tradycje wyrażające szacunek i uznanie dla mistrzów hutniczych, którzy byli nie tylko nadzorcami, kierownikami i nauczycielami, ale również opiekunami w życiu i pracy młodych adeptów hutnictwa. Po skoku przez skórę odbyła się część kabaretowa: przyrzeczenie uczestników, że będą się bawić zgodnie z regulaminem kadzi, przyśpiewki oraz wręczenie dyplomu Honoris Cuflus osobie, którą uhonorowało Prezydium. Regulamin kadzi i przepisy porządkowe, opisane w sposób żartobliwy, często rubaszny, odczytałe Kontrapunkt, ku przestrodze i uciesze Zgromadzenia.
Nieodłączną częścią karczmy były różnego rodzaju konkursy, np. picie piwa na czas ze smoczków, rywalizacja w piciu piwa, czy konkurs na najbardziej owłosioną klatkę. W części biesiadnej uczestnicy pijąc piwo śpiewali tradycyjne pieśni, zaśpiewy, humoreski. Osobno bawiły się panie na Babskim Combrze, na którym nie zabrakło również wielu zabaw i konkursów. W trakcie wieczoru obie bawiące się sale: damką i męską połączono a tańce trały do późnych godzin.