Zimoński Zygmunt

Zimoński Zygmunt
Wydział Elektryczny, 1975

Pracę zawodową rozpoczął w Kopalni Rudy Żelaza „OSINY” a następnie po przeniesieniu służbowym do Zakładów Górniczo-Hutniczych „SABINÓW” objął stanowisko Kierownika Wydziału Maszyn Elektrycznych. Poza pracą zawodową aktywnie uczestniczył w ruchu racjonalizatorskim. Ma na swoim koncie jeden patent i 58 wdrożonych rozwiązań racjonalizatorskich.

Za swe osiągnięcia otrzymał Złotą Odznakę Zasłużonego dla Racjonalizacji. W 1987 roku ukończył Studia Podyplomowe Politechniki Częstochowskiej z zakresu Organizacji i Zarządzania.

Aktywnie uczestniczył w działalności Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, za co został wyróżniony Srebrną Odznaką TNOiK. Ponadto działa w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich, gdzie został odznaczony Srebrna Odznaką SEP. Za aktywną postawę w pracy zawodowej i społecznej został odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W roku 1989 rozpoczął własna działalność gospodarczą zakładając wraz z Andrzejem Sitkiem (P.Cz.Wydz.Elektr.-1979r.)firmę usługowo-produkcyjną o nazwie Zakład Maszyn Elektrycznych przy ZGH ”Sabinów” zajmującą się remontami silników elektrycznych i transformatorów dla Kopalń Węgla Kamiennego, Hut, Zakładów Chemicznych, Cementowni, Polskich Linii Lotniczych LOT SA, KGHM Polska Miedź SA i wielu innych zakładów z całej Polski.

Zakład dysponuje doświadczoną, wykwalifikowaną kadrą inżynieryjno-techniczną, wyposażeniem oraz własną dokumentacją technologiczną umożliwiającą remonty silników do 1MW, transformatorów do 1600kVA oraz innych maszyn i urządzeń tak produkcji krajowej jak i zagranicznej (spawarki, zgrzewarki, prostowniki i in.). Współpracuje od wielu lat z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej w tematach dotyczących opracowań i wdrożeń nowych technologii w konstrukcji maszyn elektrycznych. Zatrudnia inspektora fabrycznego zatwierdzonego przez WUG i posiadającego uprawnienia (wg norm Unii Europejskiej) do kontroli i odbioru po remoncie silników budowy przeciwwybuchowej produkowanych przez firmę niemiecką „ Felten&Guilleaume”. Głównym przedmiotem działalności są remonty maszyn elektrycznych prądu stałego i zmiennego, transformatorów, spawarek, zgrzewarek itp., produkcja osprzętu do suwnic. Główne produkty to: transformatory do 10 kVA, odbieraki ślizgowe do suwnic, zwalniaki bocznikowe do suwnic, zewnętrzne rolety okienne, bramy garażowe podsufitowe, zwijane bramy przemysłowe.

W 2002 roku powołuje Elektromaszynowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe ELSAB SP. z o.o. o podobnym profilu jak poprzednia firma ZME. W EPPU EL-SAB pełni funkcję Dyrektora Zakładu – Członka Zarządu. EL-SAB jest prawnym kontynuatorem działalności poprzedniej firmy ZME.

 

ELEKTROMASZYNOWE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE

EL-SAB Sp. z o.o.

ul. Żyzna 15F

42-200 Częstochowa

tel.: 34 36-97

tel./fax: 34 369-71-19