Po ukończeniu studiów w 1970r. podjął pracę w Fabryce Maszyn w Radomsku, która została póżniej przekształcona w Filię Kombinatu Przemysłowego Huty Stalowa Wola (zatrudniająca około 35 tys. pracowników), produkującej ciężkie maszyny budowlane i sprzęt zbrojeniowy. Rozpoczął pracę jako Kierownik Kontkroli Jakości, w dalszej kolejności został kierownikiem Zakładu zatrudniającego ponad 700 pracowników. Pod Jego zarządem oprócz wydziałów mechanicznych, narzędziowni, była odlewnia żeliwa (200-tu pracowników), lejąca ponad 5000 ton rocznie przez topienie wsadu w żeliwiakach, w tym 80% żeliwa sferoidalnego. Zakład w Radomsku produkował mosty napędowe dla FADROMY Wrocław, Huty Stalowa Wola, "Waryński" Suchedniów, ZSRR Kaliningrad, COLS i CLARK w USA.
Dzięki osobistemu zaangażowaniu i wyjazdom do USA w 1980 roku, jako pierwszy w Polsce uruchomił produkcję żeliwa sferoidalnego MS-75 i wdrożył antyimportową produkcję odlewów do mostów napędowych Clarka, Colsa (USA) i Zimsa (Francja) oraz HERVESTERA, za co został uhonorowany przez Naczelną Organizację Techniczną i Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie.
Po godzinach pracy uczył w Zasadniczej Szkole Zawodowej i prowadził kontrolę mostów napędowych jako pracownik ZETOM-u w Katowicach. Organizował wśród swoich pracowników wiele wycieczek technicznych i rekreacyjnych oraz akcje honorowego krwiodawstwa (oddano około 35 litrów krwi). Otrzymał statuetkę "Najlepszego Mistrza - Wychowawca Młodzieży". Był twórcą Rady Pracowniczej Huty Stalowa Wola.
W 1983 roku za porozumieniem stron został powołany na Prezydenta Miasta Radomska. W czasie kadencji wybudował około 1000 mieszkań, dwie szkolne sale gimnastyczne, basen kryty oraz przekazał ponad 45 hektarów ziemi pod dalszą rozbudowę mieszkaniowo-usługową w Radomsku tzw. "Tysiąclecie Wschód".
W 1986 roku wrócił do pracy w KPHSW na stanowisko Dyrektora d/s Rozwoju i Inwestycji, gdzie wybudował dwa bloki mieszkalne, rozbudował zakład i oddał dwa ośrodki wypoczynkowe w Szklarskiej Porębie i Szczytnej.
Kiedy w latach dziewięćdziesiatych nastąpił kryzys w przemyśle (HSW-FMR zmniejszyła zatrudnienie), założył w 1995 roku własną firmę wraz ze swoim synem Marcinem również absolwentem Politechniki Częstochowskiej o nazwie "Mechanika Maszyn", obecnie "INKOMET".
Dzięki własnemu projektowi wynalazczemu rozpoczął modernizacje dużych kotłowni na terenie całego kraju w systemie własnych urządzeń narzutowych, uzyskując duże efekty oszczędnościowe, które ratowały ciepłownie, tak miejskie jak i zakładowe. Był pierwszym w Polsce, który zmodernizował kotły WCO-80.
W 2002 roku uruchomił nowy zakład o powierzchni ponad 10000m2, gdzie produkowane są ciężkie konstrukcje stalowe przy udziale suwnic 35 ton m.in.: elementy Stadionu Gdańskiego, największa Spalarnia w Le Mans Francja, konstrukcje dla Kopalni Bełchatów, konstrukcje mostowe i budowlane – 700 tys. kg miesięcznie.
Następnie w 2006 roku rozbudował zakład zwiększając powierzchnię hal produkcyjnych o 3000m2 i rozpoczął produkcję licencyjną intercoolerów dla firmy amerykańskiej General Electric o skomplikowanej technologii spawania i obróbki skrawaniem.
W 2010 roku w ramach programu - "Innowacyjna Gospodarka" wybudował trzeci zakład na powierzchni 4ha (przy trasie Warszawa-Katowice), który jest szczytem innowacji. Posiada on najnowocześniejszą na świecie laserową wycinarkę profili w systemie 3D.
Jest autorem patentu "innowacyjny węzeł kratowy", gdzie w badaniach wziął udział Zakład Spawalnictwa Politechniki Częstochowskiej, na ten cel została przeznaczona kwota w wysokości 390 tys. złotych.
Obecnie produkuje około 10 tys. ton konstrukcji rocznie, które wykorzystuje przy budowie zakładów przemysłowych w kraju i za granicą w większości jako generalny wykonawca (zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników).
Jest organizatorem dużej ilości akcji charytatywnych na rzecz chorych dzieci, pomógł rodzinie, której w pożarze zginęła matka z dzieckiem, dofinansowuje szkoły, wspomaga finansowo miasto jak i wiele instytucji.
Za swoją działalność w 2009 roku został uhonorowany w rankingu " wehikuły czasu" – Gazeta Prawna.
W roku 2010 w "Radomszczańskim Konkursie Przedsiębiorczości" otrzymał dwie statuetki:
- Gazeta Prawna 2007 rok Wyróżnienie w rankingu „Wehikuł Czasu”
- Firma Roku 2010
- Innowacyjna Firma Roku 2010
Hobby to jazda na motorach, na nartach, dobra muzyka oraz gra na instrumentach klawiszowych
P.P.U.B. Inkomet ul. Dolna 12 97-500 Radomsko tel.: +48 44 738 18 14, fax: +48 44 738 18 13, |