Mariusz Pustuł

Mariusz Pustuł, Wydział Zarządzania 2005r.

W roku 2005 ukończył studia na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, specjalizacja Zarządzanie produkcją i jakością. Tematem pracy dyplomowej magisterskiej była Modernizacja systemu produkcyjnego w Odlewni Żeliwa, który to w przyszłym czasie okazał się przewodnim w działaniach zawodowych.

Pracę zawodową rozpoczął w trakcie trwania studiów w 2003 roku w Firmie Wielobranżowej ALMET – Odlewnia Żeliwa w Lubojence, jako kierownik biura i przystępuje do przekształcenia systemu administracyjnego Firmy. Pozwoliło to obniżyć koszty administracyjne. Po ukończeniu studiów, już na stanowisku dyrektora Firmy Wielobranżowej ALMET przeprowadza badania „Optymalizacji biegu żeliwiaka” pod kierownictwem Profesora dr hab. Sławomira Soińskiego i patronatem Katedry Odlewnictwa Wydziału Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej Politechniki Częstochowskiej, będąc współautorem pracy badawczej. Efektem tychże badań i analiz było zmniejszenie zużycia koksu w procesie produkcyjnym o 20 % w skali roku. Odczuwalne zmniejszenie kosztów było zadowalające i pozwoliło na kolejne przedsięwzięcie. Następuje opracowanie i wdrożenie nowego typu palnika kwadratowego do piecy grzewczych na ekogroszek,w którym to można spalać słabsze gatunki węgla i dzięki temu następuje wzrost produkcji Firmy 20 % jak i powiększa się lista odbiorców. Są nimi firmy z sektora przemysłu ciepłowniczego, koksowniczego, maszynowego krajowego i europejskiego.

W roku 2012 przystępuje do powiększenia poprzez zakup terenu o nowe miejsca magazynowe i składowe wyrobów gotowych i rozbudowy obiektów Firmy powiększając o nowoczesną strukturę pomieszczeń socjalnych, biurowych i modelarnie.

W międzyczasie wprowadza modernizację linii formowania ręcznego w gruncie odlewów nietypowych i krótkich serii, poprzez częściową jej mechanizację. Nowe rozwiązania technologiczne przyczyniają się do powiększania i unowocześnienia parku maszynowego. Wdrażanie systematyczne nowych komponentów i odczynników do procesów produkcyjnych, usprawnionych form transportu i marketingu pomaga zwiększyć atrakcyjność na rynku.

Inwestowanie w kolejne urządzenia daje wymierne efekty wydajności i jakości produktów.


W tym samym roku wdraża innowacyjną metodę rafinacji układów wlewowych z procesu odlewniczego srebra metodą traconego wosku. Pozwala to Firmie uzyskać korzyść finansową tj około 700 zł na 1 kg srebra.


W 2013 roku dopracowuje kolejny palnik, który pozwala na zużycie węgla o granulacji do 40 mm oraz miał. Palnik ten zostaje zgłoszony do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie wzoru użytkowego.

W roku 2013 Firma Wielobranżowa ALMET zostaje przekształcona w spółkę cywilną. Mariusz Pustuł jest współwłaścicielem pełniącym funkcje Prezesa. Firma ALMET jest w całości finansowana ze środków własnych.


W imieniu Firmy ALMET wspiera inicjatywy Gminy Mykanów i tak np. objął patronatem świetlicę dla dzieci i młodzieży we wsi Lubojenka fundując komputery, stoły, ławy. Współorganizuje coroczny turniej szachowy dla mieszkańców gminy.

Zainteresowania Mariusza Pustuł to motoryzacja, nowe technologie, sporty motorowe, turystyka, muzyka i fotografia.

Jest żonaty. Żona Joanna ukończyła studia na Uniwersytecie Opolskim w zakresie administracja w systemie prawa europejskiego.


Almet Leszek Pustuł Mariusz Pustuł Spóka Cywilna

Nowa 16

42-233 Lubojenka

tel: 696015934

www.almet-odlewy.pl


Produkty i usługi:

Wykonujemy odlewy z żeliwa szarego modyfikowanego o klasie ŻL200, ŻL250, ŻL300 oraz ŻL350. Wykonujemy także żeliwa niskostopowe o zawartości pierwiastków takich jak mangam, krzem, chrom oraz żeliwa żaroodporne do zastosowania w temperaturze do 800-850 stopni Celsjusza, tzn. żeliwa krzemowo-chromowe.

Możliwości produkcyjne naszej odlewni wahają się w zależności od ciężaru jednostkowego odlewów w granicach 250-400 ton w skali roku.

Wykonujemy odlewy jednostkowe i krótkie serie, takie jak: wałki, tulejki, wszelkiego rodzaju odlewy stosowane w ekologicznych kotłach grzewczych (deflektory, palniki, kolana, retorty, ruszta i in.) oraz odlewy skomplikowane - rdzeniowe, tj. różnego rodzaju korpusu oraz części do maszyn i urządzeń.

Wśród naszego asortymentu godne zaznaczenia są wykonywane przez nas płyty/burty z żeliwa odpornego na ścieranie do wozów gaśniczych na koksowanie. Poza tym jesteśmy otwarci na wszelkie nietypowe zapytania ofertowe.

Technologie wykonywania form oparta jest na metodach tradycyjnych, tj. formowanie ręczne w skrzynkach formierskich. Stosujemy głównie modele drewniane. Zapewniamy kompletną i darmową obsługę w przypadku zamawiania kompletnego omodelowania. Istnieje możliwość wykonywania prostych-nieskomplikowanych odlewów bez modelu przy wykorzystywaniu jako modelu surowego odlewu. Maksymalne gabaryty odlewów, jakie możemy wykonać to 2500mm (wymiar największej przekątnej). Ciężar pojedynczego odlewu waha się w granicach od 0.5-600kg, przy odlewach o zwartej konstrukcji może dochodzić do 800kg.