Justyna Mirek

Justyna Mirek, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska 1997

Od początku związana zawodowo z kierunkiem studiów. Na piątym roku studiów podjęła pracę w lokalnej firmie w branży sanitarnej - „Wilga” Sp. z o.o. – w której przeszła ścieżkę kariery od pracownika działu technicznego, poprzez kierownika zespołu technicznego, kierownika działu technicznego oraz dyrektora ds. technicznych.

W 2006 roku, decyzją Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Śl.OIIB, uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

W lutym 2008 roku, w odpowiedzi na propozycję Zarządu RAFAKO S.A. pojęła się trudu zbudowania od podstaw w Częstochowie biura projektowego, w pierwszym etapie obsługującego instalacje okołokotłowe, a w perspektywie mającego zapewniać pełną obsługę projektową dla RAFAKO S.A. jako Generalnego Realizatora kompletnych Bloków Energetycznych.

Biuro Rafako Engineering Sp. z o.o. funkcjonowało jako w spółka córka ze 100% udziałami Rafako S.A. Zostało zbudowane wyłącznie na bazie absolwentów PCz. Biuro uczestniczyło m.in. w realizacjach największych obiektów energetycznych w kraju, takich jak budowa bloku energetycznego na parametry nadkrytyczne o mocy 858 MW w Elektrowni Bełchatów, jak też opracowanie koncepcji oraz oferty technicznej na budowę bloków energetycznych na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Opole (2 x 900 MWe) oraz Jaworzno (910 MWe).

W czerwcu 2012 roku Rada Nadzorcza Rafako Engineering powierzyła jej jednoosobowy zarząd nad spółką.

W ramach rozwoju kompetencji oraz dostępu do wykwalifikowanych kadr projetkowych w sierpniu 2012 r. reprezentując Rafako Engineering nabyła 100% udziałów w spółce Energotechnika Engineering Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach. Od września 2012 r. objęła funkcję Prezesa Zarządu i podjęła się trudu rozbudowy jej potencjału projektowego, kompetencji oraz organizacji wewnętrznej.

W kwietniu 2013 r. częstochowskie biuro Rafako Engineering zostało włączone do spółki Energotechnika Engineering.

Spółka Energotechnika Engineering charakteryzuje się niezwykle dynamicznym rozwojem. W trakcie dwóch lat funkcjonowania zdołała zgromadzić bogatą listę referencyjną, oraz dołączyć do grona kluczowych, uznanych biur projektowych w branży energetycznej, świadczących usługi zarówno na potrzeby GK Rafako, jak i licznych inwestorów zewnętrznych ze znaczących grup kapitałowych w branży energetycznej i pokrewnych. Kadra spółki została rozbudowana z 40 do obecnie ponad 100 osób, z czego ok. 90% stanowią wykwalifikowani projektanci, nierzadko z wieloletnim doświadczeniem na rynku energetycznym w branżach: architektonicznej, budowlanej, energetycznej, elektrycznej, instalacyjnej, technologii wody, drogowej, elektrycznej i AKPiA.

Spółka realizuje kompleksowy zakres usług projektowych począwszy od koncepcji, studiów wykonalności, poprzez oferty techniczne, projekty podstawowe, budowlane, wykonawcze oraz powykonawcze. Na wielu inwestycjach pełni funkcję Generalnego Projektanta.

Energotechnika Engineering planuje dalszy rozwój, chcąc zaznaczyć swoją obecność w realizacji prac projektowych dla największych inwestycji energetycznych w kraju, w tym blokach nadkrytycznych w El. Opole oraz El. Jaworzno. Zarząd oraz kadra spółki dokłada wszelkich starań, aby była ona rozpoznawana zarówno w grupie kapitałowej RFK jak i na szeroko pojętym rynku energetycznym, jako partner kompetentny, terminowy oraz prezentujący najwyższy poziom jakości oferowanych usług.