w Hotelu „Stok” Wisła Jawornik, 30 września, 2011, godz.17.00
Kolejne zebranie Klubu odbyło się w Hotelu STOK w Wiśle, na zaproszenie kol. Janusza Koclęgi. Gościem honorowym była JM Rektor Maria Nowicka-Skowron. Zebranych powitał gospodarz J. Koclęga, a zebranie poprowadził prezes klubu kol. Andrzej Szeląg. Powitał obecnych, gości i władze Politechniki Częstochowskiej.
Pani Rektor w swoim wystąpieniu podkreśliła, że dotychczasowa współpraca Stowarzyszenia i Uczelni jest bardzo owocna, obfituje w wiele imprez integrujących Uczelnię i absolwentów. Efekty tej współpracy służą Uczelni.
Podczas zebrania przedstawiono tegoroczną działalność Stowarzyszenia i Klubu.
Kol. Stanisław Kruszyński przedstawił nowych członków Klubu a legitymacje klubowe wręczyli prezesi Klubu i Stowarzyszenia.
Swoją drogę do sukcesu przedstawił kol. Krzysztof Dędek Absolwent Roku 2010. Krzysztof Dędek to absolwent Wydział Budowy Maszyn z 1980 r, Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny PSO MASKPOL S.A. Po ukończeniu studiów podjął pracę jako technolog wydziałowy w WSK „PZL-Warszawa II w Złochowicach. Po odbyciu służby wojskowej w kwietniu 1982 roku objął stanowisko mistrza w wydziale produkcji, którego następnie został kierownikiem. W 1984 roku powołany został na stanowisko dyrektora ds. produkcji, a następnie Dyrektora Zakładu w 1990 roku. W 1991 roku Minister Przemysłu dokonał wydzielenia Zakładu w Złochowicach ze struktur przedsiębiorstwa WSK „PZL-Warszawa II” oraz utworzył Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „MASKPOL” w Konieczkach. W drodze konkursu stanowisko dyrektora nowo utworzonego samodzielnego przedsiębiorstwa objął mgr inż. Krzysztof Dędek. W 1992 roku przedsiębiorstwo uzyskało status „Przedsiębiorstwa działającego na rzecz obronności kraju.” W założeniu głównym kierunkiem rozwoju miała stać się produkcja nowoczesnego sprzętu ochronnego produkowanego zarówno dla Sił Zbrojnych, obrony cywilnej, policji jak i przemysłu. Zakład produkuje maski przeciwgazowe, odzież ochronną dla wojska, hełmy, pałki wielofunkcyjne, tarcze, kolczatki drogowe, kamizelki kuloodporne. Przedsiębiorstwo siedem kolejnych certyfikatów jako „Przedsiębiorstwo Fair Play”, trzykrotnie zostało wyróżnione i zaliczone do klubu „Gazele Biznesu” oraz pięciokrotnie otrzymało główną nagrodę DEFENDERA za najlepszy produkt na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. PSO MASKPOL S.A. zatrudnia aktualnie około 70 absolwentów Politechniki Częstochowskiej w różnych specjalnościach. Stanowią oni podstawowy trzon kadry technicznej i zarządzającej. Przedsiębiorstwo jest sponsorem wielu klubów sportowych i organizacji społecznych, m.in. Klub Sportowy Panki ,młodzieżową drużynę trampkarzy oraz drużynę koszykarską. Aktywnie wspieramy kobiecą drużynę siatkarską Politechniki Częstochowskiej.
Stan przygotowań w akcji stypendialnej Klubu przedstawiła Elżbieta Bociąga wiceprezes SWPCz,. Na chwilę obecną 2 stypendia ufundowane zostały przez kol. Krzysztof Dędka.
Następnie odbyła się prezentacja VI Zjazdu Koła Absolwentów Polibudek w Montrealu. Przedstawił ją kol. Prezes Jan W.Pilarczyk. W dniach 26 - 27 sierpnia 2011 roku w Montrealu (Kanada) odbył sie VI Zjazd Absolwentów Politechniki Częstochowskiej, w którym wzięły udział 23 osoby, w tym 10 z USA. Koło POLIBUDEK zrzesza 31 absolwentów - 16 z USA i 15 z Kanady. Gospodarzem spotkania był Michał Korwin-Szymanowski, absolwent Wydziału Budowy Maszyn z 1972 roku, laureat konkursu Absolwent – Ambasador Politechniki Częstochowskiej roku 2002. Zjazdowicze mieli okazję spotkać się wieczorem w domu gospodarza na wspólnej kolacji a następnego dnia zwiedzić zakład i zapoznać sie ze znaną na świecie działalnością firmy Michała Nitrex, gdzie odbyło się zebranie. W siedzibie NITREXU prezes Jan Pilarczyk zapoznał kolegów z aktualną, szeroko prowadzoną działalnością Stowarzyszenia oraz wręczył każdemu drobne upominki. Przekazał też dwie tablice informacyjne ze stosownymi napisami, informującymi o siedzibie Koła Terenowego w Montrealu i w Chicago. Po zwiedzaniu Montrealu uczestnicy Zjazdu otrzymali zaproszenia na specjalny wieczór na statku wycieczkowym Cavalier Maxim. Spotkali się tam z pracownikami NITREXU na eleganckim bankiecie.
Sprawozdanie z ubiegłorocznej Giełdy Promocji Absolwentów przedstawił kol. Stanisław Kruszyński.
Podczas dyskusji glos zabrali koledzy startujący w nadchodzących wyborach Cezary Marek Graj – kandydat na Senatora, Jan Korsak-kandydat do Sejmu RP. Przedstawili swoje programy wyborcze.
W dyskusji głos zabrał Andrzej Szeląg, który kolejny raz zaproponował zebranym wprowadzenie rabatów za okazaniem karty członkowskiej Klubu. Aby członkowie wynosili jakieś wymierne korzyści z racji uczestnictwa w tym elitarnym Klubie, podjęto rok temu inicjatywę, aby członkowie mogli udzielać rabatu na swoje produkty i usługi kolegom za okazaniem karty członkowskiej. W tym roku rabaty na swoje usługi udzielili: Janusz Koclęga na noclegi- 20%, Andrzej Bojanek 10% upustu na zakup karniszy, Andrzej Dziwiński przygotował specjalną ofertę zniżkową na zakup i serwis fordów w swoim salonie.
Po zebraniu odbyła się biesiada w karczmie z zespołem muzycznym Tyrolia Band. Biesiadę poprowadził kol. prof. Ryszard Budzik.
Następnego dnia do dyspozycji gości była szeroka oferta usług hotelowych: możliwość skorzystania z basenu krytego zbudowanego w technologii stali nierdzewnej z systemem dysz do hydromasaży oraz gejzerów wodnych, 2 jacuzzi, oraz strefy wellnes - 8 gabinetów m.in. sauny: sucha, infrared, biosauna – góralska , łaźnie: parowa, aromatyczna, wanna spa z hydromasażem, caldarium, prysznic wrażeń z koloroterapią, strefa wypoczynkowa z brodzikiem Kneippa.