Rajd Samochodowy 2003

V Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej

10 maja 2003r. odbył się Piąty już Jubileuszowy Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej. Rajd organizowany co roku integruje studentów, pracowników i sympatyków naszej Uczelni.

Tegoroczny Rajd objął swym patronatem Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Henryk Dyja. Głównym sponsorem imprezy była Odlewnia Żeliwa "Wulkan". Na starcie stanęło 19 załóg. Regulaminowa załoga składała się z kierowcy oraz pilota, którego zadaniem jest odczytanie skomplikowanej dla laika mapy trasy dojazdu do mety. Uczestnicy Rajdu musieli zmieścić się w limicie kilometrów (90-92)), limicie czasu przejazdu (110-117 min.) oraz odnaleźć i opisać dwadzieścia jeden charakterystycznych punktów znajdujących się na trasie. Chociaż trasa była skomplikowana, to piękna pogoda sprzyjała poznawaniu zakątków naszego województwa. Zmęczeni zawodnicy kończyli Rajd na mecie, która znajdowała się w pięknym, zabytkowym zespole parkowo- pałacowym w Koszęcinie, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Zwycięzcami została załoga nr. 10 w składzie: Adam Tomaś, Olga Siedlecka, Jarosław Żola. Drugie miejsce zajął Łukasz Maletz z nr. 19, który trasę przejazdu pokonał bez pilota. Trzecie miejsce przypadło dwom drużynom: z nr.1( Arkadiusz Grabiński, ?)) i z nr.6 ( Dawid Stanisławski, Sebastian Kubat). Po dogrywce w rzutki trzecie miejsce zajęła załoga nr. 6.