Rajd Samochodowy 2002

IV Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej

11 maja 2002r. na starcie stawiło się podobnie jak w roku ubiegłym, 25 załóg Tegoroczna trasa rajdu przebiegała przez tereny na północny-zachód od Częstochowy.

Zanim załogi dotarły na miejsce, musiały opisać 16 charakterystycznych punktów kontrolnych, znajdujących się na trasie i zaznaczonych na mapie. Meta rajdu umiejscowiona została w Ośrodku Wczasowym Służb Więziennych w Kulach, położonym 77 km od Częstochowy, gdzie na zawodników czekały władze rajdu - komandor Bożena Serafińska oraz komisja sędziowska pod kierownictwem Ireneusza Żabickiego.

Trasę najsprawniej pokonała drużyna nr 24 - Janusz Kołodziejski wraz z córką Zuzanną. Drugie i trzecie miejsce, po rozstrzygającej i emocjonującej dogrywce na rowerach, przypadło odpowiednio zawodnikom z ekipy nr l - Adamowi Tomaszowi i Łukaszowi Łacińskiemu oraz z ekipy nr 13 - Aleksandrze Pietraszko i Grzegorzowi Egemanowi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc również puchary.

Na zakończenie na terenie ośrodka wczasowego rozegrano turniej tenisowy o nagrodę prezesa Klubu Integracyjno-Promocyjnego Janusza Zatonia. Pierwsze miejsce zajął i nagrodę w postaci wiecznego pióra otrzymał Dariusz Sitek.